Dzisiaj jest 29 Marca 2015, Niedziela, imieniny obchodzą:

Mieszkańcy nie chcą kurzej fermy

Uciążliwych odorów, zanieczyszczeń i spadków wartości nieruchomości obawiają się mieszkańcy Starego Gostynia. Już wkrótce niedaleko ich domów może powstać kurza ferma. Złożyli w tej sprawie petycję do czytaj dalej

Będą wysiedlać z "Nadolnika"?

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku Gmina Gostyń wyremontuje mieszkania komunalne na tzw. "Nadolniku". Samorząd jest w trakcie załatwiania wszelkich pozwoleń na przebudowę obiektu. Zaraz potem ma zostać ogłoszony przetarg na modernizacj czytaj dalej

Co, gdzie, kiedy?

Gostyń, 28 marca 20151

Wtedy życie nabiera sensu

Narodziny dziecka to ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety. O tym, jakie to wspaniałe uczucie, przekonywała Natalia Marchewka ze Stowarzyszenia „Doula w Polsce”. Na wyjątkowe spotkanie zaprosiła zarówno panie, które są już mamami, jak i te, które dopiero myślą o założeniu rodziny i urodzeniu dziecka.

Krąg Opowieści Porodowych to inicjatywa powołana w 2014 roku. W piątek panie spotkały się po raz drugi i wymieniły swoje doświadczenia związane z narodzinami dziecka. W spotkaniu mogła wziąć udział każda z pań – zarówno te, które mają już dzieci, a także te, które dopiero co planują zostać mamami. - Wierzę w to, ze poród może być mocnym i pięknym przeżyciem, które wzmacnia, rozwija i daje ogromną wewnętrzną siłę. Głęboko porusza i transformuje, po nim życie nabiera nowego wymiaru – przekonuje prowadząca spotkanie, doula Natalia Marchewka. 
Pierwszą tego typu inicjatywę w Gostyniu zorganizowano dokładnie rok temu. Nieprzypadkowo na dzień spotkania wybrano właśnie datę 27 marca, jako dzień wieńczący Międzynarodowy Tydzień Douli. Wśród uczestniczek znalazły się mamy, które wielokrotnie biorą udział w spotkaniach i, jak same przyznają, jest to dla nich przede wszystkim poznanie nowego poglądu i wymiana doświadczeń, ale także udzielenie porad i wskazówek przyszłym mamom. - Na spotkania zapraszamy wszystkie kobiety – zarówno te, które o byciu mamą dopiero myślą, te które matkami wkrótce zostaną, jak i te, które mamami już są – od miesiąca, roku, 10 lat czy więcej. Zawsze można przyjść i opowiedzieć swoją historię – podkreśla Natalia Marchewka.   
Samo Stowarzyszenie pod nazwą „Doula w Polsce” powstało w 2011 roku i ma na celu promowanie idei ciągłości wsparcia dla kobiet poprzez propagowanie wiedzy na temat świadomego rodzicielstwa oraz upowszechnianie i ochronę praw kobiet. - Sama jestem mamą czwórki dzieci. Na nasze opowieści zapraszamy kobiety, które mają za sobą doświadczenie porodu pięknego, głębokiego, ale i trudnego . W każdym z nich szukamy miejsca mocy i piękna, wzmacniającego aspektu. Spotkania zawsze mają charakter otwarty i bezpłatny – podsumowuje Natalia Marchewka.
MDNarodziny dziecka to ważne wydarzenie dla każdej mamy. O tym, że to piękne przeżycie przekonywała Natalia Marchewka ze Stowarzyszenia „Doula w Polsce”. Na wyjątkowe spotkanie zaprosiła w piątkowy wieczór zarówno panie, które są już mamami, jak i te, które dopiero co myślą o założeniu rodziny.
więcej

Pozostałe aktualności z regionu:

27 marca 2015
Zakończyli sezon wygraną
27 marca 2015
Zarekwirowali tytoń bez akcyzy
27 marca 2015
Lekarze narzekają na...
27 marca 2015
Znalazł uzbrojony pocisk
27 marca 2015
Paliwo rozlane na drodze - zdjęcia
zobacz wszystkie

Najczęściej komentowane:

23 stycznia 2015,
Celka wygrał wybory - zdjęcia
17 lutego 2015,
Sołectwo przeszło na "PGR-y"
21 lutego 2015,
Dokonali makabrycznego odkrycia
26 marca 2015,
Kompromitacja władzy
24 lutego 2015,
Czy Barton zostanie dyrektorem?
zobacz wszystkie
Gwiazdy, 10 marca 20150

Każdy film to wyzwanie

Marta Żmuda-Trzebiatowska uważa, że nigdy nie wiadomo, czy film, w którym weźmie się udział, będzie doceniony przez krytyków i obsypany nagrodami, czy okaże się klapą.

więcej
Styl życia, 26 marca 20150

Polacy chcą jeść zdrowo

Polska może stać się europejskim liderem produkcji żywności ekologicznej. W ciągu ostatniego roku popyt na żywność ekologiczną wzrósł o 20 proc.

więcej
Pełna kultura, 14 stycznia 20150

Bilety online

70 proc. biletów na wydarzenia muzyczne, kulturalne i sportowe jest kupowanych online. Co piąty przez urządzenie mobilne.

więcej
Rozmaitości, 11 marca 20150

Aktywność fizyczna

Zanim zaczniemy uprawiać sport, powinniśmy poddać się kontroli stanu wydolności i sprawności organizmu. To może zapobiec kontuzjom i urazom.

więcej
Konsument, 26 marca 20150

Świąteczne wydatki Polaków

Średnio 363 zł wyda polska rodzina na Święta Wielkanocne. To nieco mniej niż na Boże Narodzenie, a według danych większy budżet planują mieszkańcy wsi.

więcej
Prawo, 03 lutego 20150

Ratunek dla zadłużonych

Zadłużeni we frankach nie są w sytuacji bez wyjścia. Mogą wystąpić o zmianę warunków umowy.

więcej
Zdrowie, 10 marca 20150

Coraz częstszy problem

Przewlekły stres i praca przy komputerze do późna to najczęstsze przyczyny bezsenności.

więcej
Biznes, 26 marca 20150

Lepiej niż przed rokiem

Sytuacja na rynku pracy się poprawia. Z powodu embarga spada jednak zatrudnienie przy pracach sezonowych w rolnictwie

więcej
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Kiełbasa krakowska sucha
11,80 PLN
Pomniki
Parapety
Śląska delikatesowa
16,30 PLN
Tarcza prosta-stal 3M 230 x 2,0 x 22,23 (szt. 9+1)
70,00 PLN
Schody
Łazienki


Utwórz wydarzenie

Wydarzenie zostanie opublikowane po zatwierdzeniu przez moderatora.

Dane do wiadomości redakcji:

Nieprawidłowy adres e-mail.
Wymagane pola nie zostały wypełnione!
Zgłoszenie zostało wysłane - zostanie opublikowane po akceptacji administratora.
UWAGA: W przypadku imprez o charakterze komercyjnym zastrzegamy sobie prawo do publikacji po uzgodnieniu ze zgłaszającym opłaty za promowanie danego wydarzenia.
Anuluj