Dzisiaj jest 26 Maja 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: Krobia 16.03.2011

Premiera nowego portalu

Kilka tygodni temu stowarzyszenie Powiat Gostyń24 zakończyło realizację projektu Internetowe Kroniki Wsi w Gminie Krobia, którego końcowym efektem jest stworzony i funkcjonujący z powodzeniem portal społeczności wiejskich redagowany przez samych mieszkańców wiosek. Jak pokazują statystyki liczniki odwiedzin portal zaczyna się całkiem fajnie rozkręcać.

Niemal codziennie na stronach portalu www.kronikiwsi.powiatgostyn.pl pojawiają się nowe informacje o wydarzeniach z poszczególnych wiosek. Wydawałoby się, że w tak małych miejscowościach niewiele się dzieje. Patrząc jednak na pojawiające się newsy wychodzi zupełnie co innego. Administratorzy stron zostali dobrze przygotowani pod kątem zdobywania i przekazywania informacji, dlatego doskonale radzą sobie z prowadzeniem kronik.

Powoli do projektu dołączają inni. W systemie znajduje się już strona gostyńskiego Pożegowa i Kunowa oraz Żytowiecka i Bogdanek, które położone są w Gminie Poniec. W sobotę 19 marca planowane jest szkolenie dla administratorów pięciu kolejnych wiosek, które dołączają do projektu. System jest skromny, ale i funkcjonalny. Nie ma w nim zbędnych gadżetów i kolorowych aplikacji które obciążają serwer. Grafika została ujednolicona z poszczególnymi stronami, chociaż zostanie jeszcze nieco zmodyfikowana. Zapewne na skutek sugestii administratorów portal będzie się zmieniał, ale na razie chodzi o samą filozofie jego funkcjonowania, której nie da się znaleźć nigdzie indziej. 

Członkowie stowarzyszenia PGS24 zamierzają w najbliższym czasie spotkać się również z kronikarzami z Gminy Gostyń, aby wspólnie omówić chęć i możliwości przyłączenia się do jednolitego i bardziej nowoczesnego systemu Internetowych Kronik Wsi Powiatu Gostyńskiego.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to portal społeczności wiejskich www.kronikiwsi.powiatgostyn.pl, stanie się wiodącym źródłem informacji o życiu mieszkańców gostyńskich wiosek.

Tekst/foto : TeJot

Czytaj również

Komentarze (6)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Jola, w dniu 2011-03-16 18:19:43

Gratulacje, bardzo pożyteczna rzecz. Szkoda, że nie ma u nas

Dodane przez S.K., w dniu 2011-03-16 21:06:16

To miłe ,że nasza praca jest doceniana nie tylko przez ludzi po fachu, ale i spotykamy się z miłymi komentarzami od mieszkańców. Pamiętajcie ,że nie prowadzimy tego dla siebie lecz dla Was, docencie również fakt,że musimy poświęcić sporo czasu aby Was zadowolić. To prawda, że chcemy to robić i lubimy to robić, więc zapraszamy do odwiedzin naszych stron.

Dodane przez masakra, w dniu 2011-03-16 23:24:44

Jeżeli tak jest to gratuluję mieszkańców. Ja pomału wymiękam .

Dodane przez (M-ka), w dniu 2011-03-17 22:15:43

Pamiętaj, że mieszkańcy, to my. Nikt nie jest idealny, wszyscy mamy wady i zalety. Są ludzie, których cieszą drobiazgi, a są i tacy, dla których nawet gwiazdka z nieba świeci mało efektywnym światłem, mało tego, nawet ma niezbyt gwieździsty kształt. Doskonale Cię rozumiem, bo sama miałam chwile zwątpienia i ogromną ochotę oddać prowadzenie kroniki w ręce krytykantów. Rzeczywistość bywa brutalna, ale najważniejsze, to nie poddawać się i trwać przy swoich ideach. Na pewne słowa nie da się uodpornić, ale uśmiech na twarzy ścina z nóg tych, którzy mówią tylko po to, aby „mówić”, tak naprawdę nie mając nic sensownego do powiedzenia. Głowa do góry, będzie dobrze, w razie czego pisz, to powspieramy się na duchu :)

Dodane przez kronikarka, w dniu 2011-03-17 22:26:26

Masakra to podpucha. To ktoś, kto zazdrości, że coś takiego się udało, i próbuje zniechęcac innych. Nie wierzcie w to. Jestem kronikarka i jakoś nie miałam problemów. Jak we wszystkim sa lepsze i gorsze dni, ale masakra to przesada. Prowadzenie kroniki to pozytwczna zabawa, czego i Wam zycze administratorzy z Krobi. Pozdrawiam cieplutko

Dodane przez masakra, w dniu 2011-03-18 14:57:09

Droga kronikarko ! Tak się składa ,że to nie żadna podpucha tylko moja opinia - osoby tak jak Ty prowadzącej kronikę. Ja osobiście wiem ,że to bardzo fajna sprawa i cieszę się ,że się udało. Jednakże każda wioska jest inna , tak jak ludzie tam mieszkający. W związku z tym skala trudności prowadzenia kroniki też jest inna. Pozdrawiam tych , którzy nie mieli problemów tak jak ściema !

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

PLUS, wąż ogrodowy 3/4
75,00 PLN
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
219 PLN 279 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Avatary
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN
Oprawa damska
Oprawa damska