Dzisiaj jest 27 Lipca 2017, Czwartek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: Krobia 16.03.2011

Premiera nowego portalu

Kilka tygodni temu stowarzyszenie Powiat Gostyń24 zakończyło realizację projektu Internetowe Kroniki Wsi w Gminie Krobia, którego końcowym efektem jest stworzony i funkcjonujący z powodzeniem portal społeczności wiejskich redagowany przez samych mieszkańców wiosek. Jak pokazują statystyki liczniki odwiedzin portal zaczyna się całkiem fajnie rozkręcać.

Niemal codziennie na stronach portalu www.kronikiwsi.powiatgostyn.pl pojawiają się nowe informacje o wydarzeniach z poszczególnych wiosek. Wydawałoby się, że w tak małych miejscowościach niewiele się dzieje. Patrząc jednak na pojawiające się newsy wychodzi zupełnie co innego. Administratorzy stron zostali dobrze przygotowani pod kątem zdobywania i przekazywania informacji, dlatego doskonale radzą sobie z prowadzeniem kronik.

Powoli do projektu dołączają inni. W systemie znajduje się już strona gostyńskiego Pożegowa i Kunowa oraz Żytowiecka i Bogdanek, które położone są w Gminie Poniec. W sobotę 19 marca planowane jest szkolenie dla administratorów pięciu kolejnych wiosek, które dołączają do projektu. System jest skromny, ale i funkcjonalny. Nie ma w nim zbędnych gadżetów i kolorowych aplikacji które obciążają serwer. Grafika została ujednolicona z poszczególnymi stronami, chociaż zostanie jeszcze nieco zmodyfikowana. Zapewne na skutek sugestii administratorów portal będzie się zmieniał, ale na razie chodzi o samą filozofie jego funkcjonowania, której nie da się znaleźć nigdzie indziej. 

Członkowie stowarzyszenia PGS24 zamierzają w najbliższym czasie spotkać się również z kronikarzami z Gminy Gostyń, aby wspólnie omówić chęć i możliwości przyłączenia się do jednolitego i bardziej nowoczesnego systemu Internetowych Kronik Wsi Powiatu Gostyńskiego.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to portal społeczności wiejskich www.kronikiwsi.powiatgostyn.pl, stanie się wiodącym źródłem informacji o życiu mieszkańców gostyńskich wiosek.

Tekst/foto : TeJot

Czytaj również

Komentarze (6)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Jola, w dniu 2011-03-16 18:19:43

Gratulacje, bardzo pożyteczna rzecz. Szkoda, że nie ma u nas

Dodane przez S.K., w dniu 2011-03-16 21:06:16

To miłe ,że nasza praca jest doceniana nie tylko przez ludzi po fachu, ale i spotykamy się z miłymi komentarzami od mieszkańców. Pamiętajcie ,że nie prowadzimy tego dla siebie lecz dla Was, docencie również fakt,że musimy poświęcić sporo czasu aby Was zadowolić. To prawda, że chcemy to robić i lubimy to robić, więc zapraszamy do odwiedzin naszych stron.

Dodane przez masakra, w dniu 2011-03-16 23:24:44

Jeżeli tak jest to gratuluję mieszkańców. Ja pomału wymiękam .

Dodane przez (M-ka), w dniu 2011-03-17 22:15:43

Pamiętaj, że mieszkańcy, to my. Nikt nie jest idealny, wszyscy mamy wady i zalety. Są ludzie, których cieszą drobiazgi, a są i tacy, dla których nawet gwiazdka z nieba świeci mało efektywnym światłem, mało tego, nawet ma niezbyt gwieździsty kształt. Doskonale Cię rozumiem, bo sama miałam chwile zwątpienia i ogromną ochotę oddać prowadzenie kroniki w ręce krytykantów. Rzeczywistość bywa brutalna, ale najważniejsze, to nie poddawać się i trwać przy swoich ideach. Na pewne słowa nie da się uodpornić, ale uśmiech na twarzy ścina z nóg tych, którzy mówią tylko po to, aby „mówić”, tak naprawdę nie mając nic sensownego do powiedzenia. Głowa do góry, będzie dobrze, w razie czego pisz, to powspieramy się na duchu :)

Dodane przez kronikarka, w dniu 2011-03-17 22:26:26

Masakra to podpucha. To ktoś, kto zazdrości, że coś takiego się udało, i próbuje zniechęcac innych. Nie wierzcie w to. Jestem kronikarka i jakoś nie miałam problemów. Jak we wszystkim sa lepsze i gorsze dni, ale masakra to przesada. Prowadzenie kroniki to pozytwczna zabawa, czego i Wam zycze administratorzy z Krobi. Pozdrawiam cieplutko

Dodane przez masakra, w dniu 2011-03-18 14:57:09

Droga kronikarko ! Tak się składa ,że to nie żadna podpucha tylko moja opinia - osoby tak jak Ty prowadzącej kronikę. Ja osobiście wiem ,że to bardzo fajna sprawa i cieszę się ,że się udało. Jednakże każda wioska jest inna , tak jak ludzie tam mieszkający. W związku z tym skala trudności prowadzenia kroniki też jest inna. Pozdrawiam tych , którzy nie mieli problemów tak jak ściema !

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 259 PLN
Szczotka do prostowania włosów
49 PLN
Kiełbasa krakowska sucha
22,99 PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
299 PLN 349 PLN
Avatary
TRAMPKI MĘSKIE
169 PLN 219 PLN